↑ Powrót do oferta

centralne odkurzacze

Zastosowanie instalacji odkurzacza centralnego to przede wszystkim wygodny i praktyczny sposób na utrzymanie porządku. Umieszczona z reguły w kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu jednostka centralna odkurzacza wytwarza zdecydowanie 1większe podciśnienie i przepływ powietrza stąd sprzątanie staje się bardziej skuteczne i szybsze w porównaniu z urządzeniami przenośnymi.
Instalacja odkurzacza centralnego jest zakończona podtynkowymi gniazdkami w ścianach, połączonych instalacją plastikowych rur z jednostką centralną. Wpięcie węża ssącego do gniazda automatycznie uruchamia system odkurzania. Niektóry producenci oferują możliwość sterowania jednostką centralną z pozycji rękojeści węża.
Istotną zaletą zastosowania odkurzacza centralnego jest to, że zassane powietrze jest po odfiltrowaniu z kurzu i brudu wyrzucane bezpowrotnie na zewnątrz budynku. Ma to bardzo istotny wpływ na utrzymanie czystego powietrza w pomieszczeniach, co w znacznym stopniu przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców, użytkowników, a w szczególności alergików. Niewiele osób wie, że odkurzacz centralny możemy również wykorzystać do utrzymania porządku na zewnętrznym tarasie, w garażu, czy nawet odkurzyć nim wnętrze kominków
System odkurzania centralnego jest cichym, niezwykle wygodnym i funkcjonalnym elementem wyposażenia.